تبلیغات

از درج هرگونه تبلیغات و مطالب هرز معذوریم

میکی ماوس نود ساله می‌شود/نکاتی که درباره میکی ماوس نمی‌دانید!

دفتر غم-میکی ماوس شخصیت محبوبی که والت دیسنی خالقش بود هجدهم نوامبر نود ساله می‌شود.کمپانی دیسنی این روز را جشن خواهد گرفت . نخستین حضور میکی ماوس در دنیا  سال ۱۹۲۸ بود. والت دیسنی او را با الهام از موش طراحی کرد. شاید میکی ماوس محبوب‌ترین موش دنیا باشد که پس از رونمایی از او به دنیای مد، برای آموزش کودکان و حتی جمع کردن رای نیز استفاده شده است!

پیش از میکی ماوس ،دیسنی کاراکتر اوسوالت خرگوش خوش شانس را رونمایی کرده بود اما به دلیل اختلافی که میان والت دیسنی و شریکش به وجود آمد،او امتیاز استفاده از این کاراکتر را از دست داد.و سپس میکی ماوس و مینی ماوس  را طراحی کرد.هرسال تولد میکی و مینی ماوس را با هم جشن می‌گیرند. والت دیسنی تصور می‌کرد که میکی و مینی ماوس باهم ازدواج می‌کنند و ازدواجی پایدار دارند.

نخستین کلمه‌ایی که میکی ماوس در دنیای انیمیشن به  زبان آورده  در نهمین فیلمش به نام «کودک کارناوال» محصول ۱۹۲۹ است و این کلمه«هات داگ» است.نخستین حضور زنده میکی ماوس در یک برنامه زنده  در شهر لس آنجلس در ۱۲ مارس ۱۹۳۱ بود.

والت دیسنی درباره خلق این شخصیت محبوب گفته بود که با الهام از چارلی چاپلین آن را طراحی کرد.

«ما شخصیت جذابی می‌خواستیم.به یک موش کوچولو فکر کرده بودیم که طنازی چارلی چاپلین را داشته باشد.یک رفیق کوچولو که تلاش می‌کند هر کاری از دستش برمی‌آید برای کمک انجام بدهد.»

والت دیسنی همراه انیماتور فرد  مور در سال ۱۹۳۵ تغییراتی در طراحی این شخصیت به وجود آورد چشمان او را درشت تر،دستکش سفید و نوک بینی کوچکتری برای او ساختند.